„Полео спорт“ наскоро со НОВА најголема фитнес продавница во Скопје сити...

Во пресрет на претстојната летна сезона Полео спорт (Polleo Sport) наскоро ја отвора својата најголема продавница во Скопје сити мол. Ново место каде можат...

Приливите од печалбарите лани се намалиле за една четвртина

Дознаките од странство, кои, како што на прес конференција укажа гувернерката на Народната банка, Анита Ангелоска Бежоска, претставуваат значаен извор на девизни приливи во...

МАКЕДОНИЈА

НУК со предлози до Комисијата за заразни болести за работата на угостителските објекти

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола...

НАЈНОВИ

НУК со предлози до Комисијата за заразни болести за работата на угостителските објекти

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола...

Грција ја отвори границата, на „Богородица“ засега штама

По повеќе од една година граничниот премин „Евзони“ од денеска се отвора. Сите државјани на Македонија кои сакаат да влезат во Грција ќе треба...

Силна поддршка од Грција за старт на преговорите, Заев побара од Атина да помогне...

Северна Македонија не може и не смее да чека понатаму на европскиот пат и треба час поскоро да ги почне претпристапните преговори со ЕУ,...

МВР: Лажна вест е дека имало престрелка во Ченто

Министерството за внатрешни работи демантира дека синоќа имало престрелка во скопската населба Ченто како што објавија дел од медиумите. Во соопштението од МВР се...

ИНТЕРВЈУ

КОЛУМНИ

Кој ќе преживее, ќе раскажува

Ја матат водата за да изгледа длабока

И Годо ќе дојде пред помошта

МЕЃУНАРОДНА СОРАБОТКА

Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB) е универзална банка во Република Чешка. Ги обезбедуваат своите услуги на сите групи на клиенти, односно на поединци, на мали и средни претпријатија (МСП), како и на корпоративни и институционални клиенти. На своите клиенти им нудат широк спектар на банкарски...

ИНТЕРЕСНО

СВЕТ

Грција ја отвори границата, на „Богородица“ засега штама

По повеќе од една година граничниот премин „Евзони“ од денеска се отвора. Сите државјани на Македонија кои сакаат да влезат во Грција ќе треба...

COVID-19 СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА

112 154,636 Потврдени случаи
13 5,197 (3.4%) Починати
2179 145,606 (94.2%) Вкупно излечени
15 May 2021, 11:38 AM (GMT)