Home МАКЕДОНИЈА РКЕ денес пред одлука, ќе има ли ново поскапување на горивата?

РКЕ денес пред одлука, ќе има ли ново поскапување на горивата?

0
РКЕ денес пред одлука, ќе има ли ново поскапување на горивата?

Нова одлука за цената на нафтените деривати денеска ќе донесе Регулаторната комисија за енергетика.

Минатата недела РКЕ донесе одлука со која цените на бензините и екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за половина денар.

Цената на дизелот, пак, остана непроменета.