Home МАКЕДОНИЈА Поради компликации од Ковид-19, почина заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи

Поради компликации од Ковид-19, почина заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи

0
Поради компликации од Ковид-19, почина заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи

Заменикот на Петре Шилегов како градоначалник на Скопје, бизнисменот Енвер Малиќи починал утринава поради компликации од Ковид-19 вирусот.

Информациите се дека десетина дена се лекувал на Клиниката за инфективни болести по што лекувањето го продолжил во „Систина“.

Малиќи на локалните избори беше избран како советник од ДУИ во Град Скопје, а градскиот татко Шилегов во 2017-та година го именуваше за заменик-градоначалник.

Малиќи беше познат бизнисмен, сопственик на „Парк Хотел Спа“, на кејот на Вардар.