После 20 години, авионите ќе ги шират крилјата на небото од Скопје кон Москва.

Македонија и Русија ја обновуваат директната линија Скопје-Москва која беше пролонгирана поради пандемијата со коронавирусот.

Денес попладне во 17 часот и 10 минути од Москва ќе пристигне првиот лет кој ќе го има компанијата  „Нордвинд” .

Авиолинијата според најавеното ќе ја има еднаш неделно односно секој петок . Времето на тргнување од Меѓународниот аеродром „Шереметјево” во 14 часот и 45 минути и време на пристигнување на Меѓународниот аеродром Скопје во 17 часот и 10 минути.

ПРЕТХОДНА ВЕСТТри градови во Македонија без Ковид позитивни – активни се 1.070 случаи
СЛЕДНА ВЕСТАџибадем Систина остварила 41 милион евра приход лани