Home ИНТЕРЕСНО Овде живее Џеф Безос: Од Амазон до империја да го купи половина свет

Овде живее Џеф Безос: Од Амазон до империја да го купи половина свет

0
Овде живее Џеф Безос: Од Амазон до империја да го купи половина свет

Тоа е здание како музеј!!!

Неверојатниот имот со куќа изградена од поранешниот сопственик на „Ворнер брадерс“, која, наводно, била купена пред неколку месеци од најбогатиот човек на планетата, Џеф Безос, е, во најмала рака, неверојатен.

Во Лос Анџелес, поточно во луксузната населба Бел Ер, се простира имот на кој поранешниот сопственик на најголемата продуцентска компанија во светот изгради куќа за себе, која се продаде за неверојатни 195 милиони долари.

На имотот наречен Чартвел, има куќа направена во стилот на француски замок од 18 век, со гостинска куќа која има 5 спални соби, винарска визба, мебел, слики и скулптури купени на аукции…