Искусниот трговец со криптовалути, Тон Вајс предвидува дека цената на Биткоинот би можела да скокне до 100.000 американски долари до крајот на оваа година.

Се очекува „експлозија“ на биткоинот во октомври.

Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец. Вајс тврди дека вредноста на оваа критовалута може да „експлодира“ во октомври, како и во 2013 година.

Сега Биткоинот се тргува за 42.600 долари.

Освен Биткоинот, се очекува да пораснат и многу други валути, а такви се: Етериум, АДА Кардано, Полкадот и слично.

Исто така, следниот месец работите на берзата за криптовалути зависат и од судењето на Рипл (XRP Ripple) кое ќе се одвива на 16. октомври.

ПРЕТХОДНА ВЕСТПросечната нето-плата во јули 28.540 денари, за 4,8 отсто поголема од истиот месец лани
СЛЕДНА ВЕСТНајскапо во Швајцарија, лебот во Хрватска ист како во Германија, во Турција е најевтино (ИНФОГРАФИК)