Почетна СВЕТ Црн рекорд во Индија: Околу 4.000 починати за едно деноноќие

Црн рекорд во Индија: Околу 4.000 починати за едно деноноќие

23

Индија пријави речиси 4.000 смртни случаи од коронавирус и повеќе од 412.000 нови случаи во последните 24 часа, според официјалните податоци на здравствените власти на земјата.

Податоците на Министерството за здравство покажуваат дека вкупниот број на смртни случаи од почетокот на пандемијата е 230.168 луѓе, а регистрираните позитивни случаи досега се над 21 милион.

ПРЕТХОДНА ВЕСТБезос продаде акции на Амазон во вредност од 2,5 милијарди
СЛЕДНА ВЕСТЗаев се вакцинираше со кинеската вакцина „Синофарм“