Home МАКЕДОНИЈА За едно деноноќие МВР напиша 468 казни за неносење на маски

За едно деноноќие МВР напиша 468 казни за неносење на маски

0
За едно деноноќие МВР напиша 468 казни за неносење на маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 468 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.