Денеска се очекува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

ПРЕТХОДНА ВЕСТДенеска почнува вакцинирањето на пријавените деца
СЛЕДНА ВЕСТДелта сојот предизвика голем страв кај овие европејци-туристите ги откажуваат резервациите