Во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, во текот на вчерашниот ден само на територијата на општина Сарај МВР изрече вкупно 211 казни, од кои 26 за возење без возачка дозвола , 31 за неисправни и нерегистрирани возила и 31 казна за неносење на заштитна маска.

МВР најавува дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ПРЕТХОДНА ВЕСТКомпанијата Евростил-М номинирана за European Quality Award 2020
СЛЕДНА ВЕСТБоинг ќе отпушти уште 7.000 вработени