На граничниот премин Табановце утринава за излез од земјава се чека околу 30 минути, додека на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму за денеска најавуваат краток прекин на сообраќајот на делницата Пресека-Врбјани на патниот правец Кичево-Охрид во периодот од 11:30 до 14:30 часот. На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено.

ПРЕТХОДНА ВЕСТЕК го одобри нашиот дигитален сертификат за ковид-19
СЛЕДНА ВЕСТПравда за штедачи: Рецикл-еко-трејд должи 620.000 евра, а сега е пред бришење во Централниот регистар