Министерството за внатрешни работи демантира дека синоќа имало престрелка во скопската населба Ченто како што објавија дел од медиумите. Во соопштението од МВР се наведува дека се работи за сообраќајна незгода, а не за престрелка.

– Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали, туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавуваат проверени информации, се наведува во соопштението од МВР.

ПРЕТХОДНА ВЕСТЗголемен бројот на оздравени од ковид-19, намален бројот на хоспитализирани
СЛЕДНА ВЕСТСилна поддршка од Грција за старт на преговорите, Заев побара од Атина да помогне за спорот со Бугарија