Home ИНТЕРЕСНО Богатството на Илон Маск се зголеми на 90 милијарди долари

Богатството на Илон Маск се зголеми на 90 милијарди долари

0
Богатството на Илон Маск се зголеми на 90 милијарди долари

По успешната деловна недела, богатството на Илон Маск, се зголеми за 15 милијарди долари и сега изнесува 90 милијарди долари.

Маск објави дека компанијата Тесла успеала да се пробие на најважниот индекс на берзата во Њујорк, С&П500, веднаш откако неговата вселенска компанија Space X испрати четири астронаути во вселената, објави Би-Би-Си.

 

Иако бил позитивен на тестот за вирусот корона, Маск се проби на третото место на листата на најбогати луѓе на планетата.