Во текот на изминатото деноноќие (30.11/01.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 506  прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

ПРЕТХОДНА ВЕСТСимптом дека сте прележале Ковид-19, а не сте знаеле за тоа
СЛЕДНА ВЕСТНЛБ Банка добитник на наградата за висока даночна култура во 2020 година