Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа во близина на Мелбурн, соопшти австралискиот Завод за метеорологија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на руралниот град Менсфилд, на околу 200 километри североисточно од Мелбурн, на длабочина од 10 километри.

Фото: EPA-EFE/JAMES ROSS
Фото: EPA-EFE/JAMES ROSS
Фото: EPA-EFE/JAMES ROSS
Фото: EPA-EFE/JAMES ROSS
ПРЕТХОДНА ВЕСТДавитковски: Законот за електронски комуникации треба итно да се промени и да се усогласи со Уставот и со законите на ЕУ
СЛЕДНА ВЕСТЛЕТО, СЕ ГЛЕДАМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА: Вечерва пристигнува есента