По последната одлука на РКЕ поскапеа горивата.

Скок забележа цената на бензините но и на дизелот ама и на екстра лесното масло за домаќинство.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95  68,50 се зголеми за денар ипол по литар и тоа гориво од денес на бензинските пумпи ширум државата ќе се точи по 68,50 (денари/литар).

70,00 (денари/литар) од денес чини ЕУРОСУПЕР БС -98 .

Од друга страна за 1,00 денари поскапо ќе го плаќаме и дизелот кој ќе чини 60,00 ден/литар.

Овие цени ќе важат седум дена односно до понеделник.

ПРЕТХОДНА ВЕСТСо Планот за економски раст помогнати се 800 компании со околу 70 милиони евра, поддршката за домашната економија продолжува
СЛЕДНА ВЕСТЌе се забрани плаќање со готовина над 10.000 евра