Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна бензините Супер-95 и Супер-98 останаа со иста цена, а дизелот поскпе за 0,50 денари.

ПРЕТХОДНА ВЕСТНад 500 илјади вакцини ќе пристигнат месецов
СЛЕДНА ВЕСТМилијардерите од Европа за една година станаа уште побогати