Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да поскапат согласно утврденото од 4.05.2021 година.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 70,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 60,00 ден/лит.

ПРЕТХОДНА ВЕСТБиткоин капитулираше, цената падна на 44.150 долари
СЛЕДНА ВЕСТКоја држава е најсилна според бројот на тенкови