Силен земјотрес утрово во 7:32 часот, го стресе јужниот дел на Грција. Земјотресот бил со интензитет од 5,9 степени според Рихтер, и се случил во Медитеранот.

Земјотресот бил во близина на островот Крит, кој е погоден од земјотрес во последните месеци, и имаше материјални штети и една жртва.

Земјотресот бил со епицентар од 298 километри источно од Крит, на длабочина од 60 километри.

ПРЕТХОДНА ВЕСТТелеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија – од првото АЛО до најновите генерации на технологии
СЛЕДНА ВЕСТ„Амазон“ се соочува со антимонополска истрага