Home МАКЕДОНИЈА Пристигнаа 30.000 вакцини на „Синовак“, донација од Република Турција

Пристигнаа 30.000 вакцини на „Синовак“, донација од Република Турција

0
Пристигнаа 30.000 вакцини на „Синовак“, донација од Република Турција

Денеска пристигнаа најавените 30.000 вакцини на „Синовак” кои ги добивме како донација од Турција.

Вакцините во најкраток рок ќе бидат дистрибуирани до вакциналните пунктови ширум државата. Благодарност до Република Турција и претседателот Реџеп Таип Ердоган за поддршката и за брзата испорака на ветената количина која е многу значајна за нас, соопшти Министерството за здравство.