Доколку поради обврски имате потреба од патување денеска , имајте на ум дека коловозите се влажни и треба да возите повнимателно.

Засега, сообракајот се одвива без потешкотии и пречки, но коловозите кои се влажни од дождот предизвикуваат проблеми,

Од АМСМ информираат дека на граничните премини нема задржувања, а интензитетот на патиштата е умерен.

Ако патувате орилагодете ја брзината и почитувајте ги прописите на сигнализација, а внимавајте и на делниците Кочани – Делчево, Маврово – Дебар – Струга, Катланово – Велес, бидејќи токму таму се можни одрони.

ПРЕТХОДНА ВЕСТМинистерството за здравство ветува 40.000 вакцини против сезонскиот грип
СЛЕДНА ВЕСТЗатворен Линкедин во Кина