Почетна автори Записи од economist_admin

economist_admin

1086 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ


НАЈНОВИ

Panasonic воведува четиридневна работна недела

Panasonic воведува можност за четиридневна работна недела, со што се приклучува на зголемениот број јапонски компании кои го следат светскиот тренд за промовирање на...

За вработените во Apple „бустер“ дозата станува задолжителна

Американската компанија Apple од 15 февруари ќе бара од своите вработени кои работат во канцелариите и продавниците да подлежат на засилена вакцина против коронавирус....

Ковачевски ја презеде од Заев премиерската функција

Новоизбраниот претседател на Владата Димитар Ковачевски утрово ги презеде функцијата и кабинетот од досегашниот премиер Зоран Заев. Примопредавањето на премиерската функција се одржа во Владата. Во...

Сојузот на стопански комори на Македонија се залага за заштита на животната средина и на здравјето на луѓето, како приоритетна цел во креирањето на...