За 24 часа од коронавирус починале 97 луѓе

Среда, 12 Февруари 2020 08:49 Напишано од  Објавено во СВЕТ

Бројот на заразени со коронавирусот во Кина достигна 44.653, а бројот на починати од заразата со службено име Ковид-19 (Covid-19) се искачи на 1.113, соопштија денеска властите во Пекинг.

Во последните 24 часа од Ковид-19 починале 97 лица, а пријавени се 2.015 нови заразени, соопшти денеска кинеската Национална комисија за здравство.

Последен пат изменето на Среда, 12 Февруари 2020 08:56