Поскапува дизелот, Регулаторна го објави новиот ценовник

Понеделник, 26 Август 2019 13:37 Напишано од  Објавено во МАКЕДОНИЈА

Со денешната одлука на Регулаторната комисја за енергетика, од ноќеска на полноќ стапува во сила новиот ценовник за горивата. Согласно најновата одлука, цените на бензинот остануваат исти, а дизелот поскапува за половина денар.

 

Супер 95 – 66,50ден

Супер 98 – 68,50ден

 

Дизел – 61,00ден