Wizz Air добитник на награда за авио-компанија на годината

Среда, 08 Мај 2019 11:20 Напишано од  Објавено во КОМПАНИИ

Wizz Air, најголемата нискотарифна авио-компанија во Централна и Источна Европа, прогласена е за авио-компанија за 2019 година, како дел од кампањата 2019 Air Transport Awards, единствената меѓународна награда која ги наградува сите најважни категории во воздушниот сообраќај.

“Почестени сме со фактот што сме препознаени како авио-компанија на годината. Оваа награда е резултат на напорна работа и посветеност на неверојатниот Wizz тим, лојалност и доверба на нашите корисници и подршка од нашите партнери. Компанијата Wizz Air разви бизнис на работење на едноставна премиса со цел патувањето да го направи достапно за секого и на тој начин да се создадат можности за подобар живот и подобар свет во кој живееме, а оваа награда е уште една потврда дека сме на вистинскиот пат. Во иднина, Wizz Air ќе продолжи да го подобрува корисничкото искуство со воведување иновации и трудејќи се да им овозможи на сите да имаат можност да го разубават својот живот благодарение на патувањето”, изјавил заменик-извршниот директор и генералниот директор на Wizz Air Hungary, Стивен Џонс.

Претседателот на 2019 Air Transport Awards, д-р Костас Јатра порачал дека Air Transport Awards станува важен настан во авионската индустрија благодарение на посветеноста на организацијата и поединци во секторот за авијација, и дека е важно да се препознае и да се покаже почит кон најдобрите и да се слави нивното лидерство.