Поскапуваат горивата, ова е новиот ценовник

Понеделник, 04 Февруари 2019 15:25 Напишано од  Објавено во МАКЕДОНИЈА

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на дериватите. Стапуваат во сила од ноќеска на полноќ. Според новиот ценовник, бензинот „Супер-95“ поскапува за еден денар и ќе се продава по цена од 62 денари за литар. Половина денар поскапува „98-цата“ и литарот ќе се точи за 63,5 денари.

Дизелот пак, поскапува за 1,5 денари и ќе чини 60 денари за литар.